Úvěr pro studenty Gaudeamus


Studentské aktivity Komerční banky jsem zaregistroval před nedávnem, při čtení „supr dupr“ nabídky na úvěr na notebook Apple. Brát si půjčku na předražený notebook mi přijde hodně klišé.

Podstatně solidnějším dojmem působí půjčka pro studenty s názvem Gaudeamus. V rámci tohoto studentského úvěru nabízí Komerční banka účelovou nebo bezúčelovou půjčku (od 20 000,- Kč do 600 000,- Kč).

Pro koho je Gaudeamus určen?
– Studentům vysokých škol
– Studentům vyšších odborných škol
– Studentům střeních škol v ČR nebo v zahraničí.

Získané peníze můžete použít výhradně pro nepodnikatelské potřeby, což například znamená školné, platba za ubytování, nákup počítače a učebních pomůcek). Úvěr můžete čerpat jednorázově nebo postupně a to s nastavenou délkou splatností až 10 let. Pro splácení musíte mít běžný účet u KB. Se samotným splácením lze začít až po skončení studia.

Budu potřebovat ručitele?
Bez stálého příjmu určitě. Zajištění provádíte ručením třetí osoby, vkladem u Komerční banky nebo zřízením stavebního spoření.

Hlavním tahákem studentských úvěrů jsou nízké úrokové sazby. Jak je na tom KB? Z optimalizované reklamní nabídky jsme vyselektovali pro porovnání tyto údaje.

Požadujete 134 160,- Kč
Splatnost 72 měsíců
Úroková sazba: 7,94 % p.a.
Celková částka 184 064,- Kč

Souvísející náklady jsou ve směs dobré. Předčasné splacení je zdarma. Mrzet může poplatek za spravování úvěru 50,- Kč, což za 6 let dělá dalších pěkných 3 600,- Kč.

Napište nám do komentářů Váš pohled na věc! Možná jsem namlsaný, ale přeplatit necelých 50 000,- Kč se mi zdá hodně.

Diskuze


  • Prozatím bez komentářů.

Vaše zkušenosti

You must login to post a comment.