Půjčky na směnku


Dalším velmi často vyhledávaným typem půjček jsou tzv. půjčky na směnku, které rovněž spadají do nebankovní sféry. Stejně jako například minule recenzovaná půjčka bez potvrzení o příjmu. Základem všeho je směnka, na jejímž základě jsou Vám vypůjčeny peníze. Úskalím každé směnky je její lehká právní vymahatelnost a to nejčastěji prostřednictvím exekutorů. Opožděné platby spolu s vysokým úrokem může do problémů dostat téměř každého, proto tento typ půjčky zásadně nedoporučuji. Alternativ na trhu je dostatek!

Výhody
Jsou vůbec nějaké? Když přimhouřím oči, tak jedině to, že i přes zápis v registru neplatičů Vám budou peníze půjčeny. Druhou „výhodou“ je rychlost. Již během velmi krátké doby můžete mít své peníze doma!

Směnka
Co je to vůbec ta směnka? Obecně se jedná o typ cenného papíru. Primárním účelem každé směnky je zavázat dlužníka k vrácení půjčky poskytovateli. Součástí každé směnky je přesná specifikace za jakých podmínek jsou peníze vráceny a za jak dlouhou dobu. Směnky se dále mění na vlastní a cizí, ale o tom až někdy příště.

Diskuze


Vaše zkušenosti

You must login to post a comment.